Škola v přírodě 2015

Rok se s rokem sešel a já připravila pro děti další školu v přírodě, tentokrát pirátsky zaměřenou. Pilně jsem připravovala, přemýšlela, vymýšlela, prohledávala internet, vyráběla, sháněla, aby ve mě výsledek zanechal rozporuplné pocity. Já jsem se těšila, děti se těšily, ale jelikož letos byla parta dětí tak nesourodá, že spousta věcí dopadla úplně jinak, než jsem očekávala a celý týden mě velice vyčerpal. Letos jela parta 8 dívek a  8 chlapců ve věku 3,5 - 7 let, kdy zvláště chlapci u ničeho dlouho nevydrželi, ani u fotbalu. Ale zvládli jsme to, odpočívám a hledám inspiraci pro příští rok.
 
Piráti z Hnačováku
 
První den jsme začali s námořnickým výcvikem. Každý námořník musí umět dobře šplhat po žebřících a lanech, natahovat plachtu.

 
Námořníci musí mít také sílu.
 
 
Za své znažení dostali děti pirátské šátky a stali se tak pirátskými plavčíky
 
 
Druhý den si piráti vyrobili lodičky, které pak pustili na Hnačovském rybníku, i když počasí jejich plavbě moc nepřálo .... pršelo, pršelo a pršelo.
 
 
Odpoledne jsme hledali v písku na břehu moře zahrabaná želví vajíčka
 
 
A večer jsme lovili chobotnice.
 
 
Další den se nám ze želvích vajíček vylíhly malé želvičky
 
Odpoledne opět pršelo a po mokré vycházce jsme si zahráli na potápěče. Brčka sloužila jako šnorchl a piráti - potápěči lovili v moři z bedny s pokladem bílé perly. Při lovení musel každý potápěč dýchat pouze šnorchlem a vylovit vždy jen jednu perlu. Po vylovení i poseldní perličky si všichni navlékly hezké náhrdelníky.
 
 
Další den si každý pirát vyrobil dalekohled , kterým potom pozoroval krajinu.
 
 
Odpoledne nás čekala velká námořní bitva - piráti si vyrobili  papírové dělové koule a přehazováním se snažili dopravit co nejvíce dělových koulí na nepřátelskou pirátkou loď.
 
 
Piráti si také vyzkoušeli lov velryby.
 
 
Poslední den proběhly závody lodiček.
 
 
A záchranáři zachraňovali z lodí ohrožené cestující - dva  záchranáři, každý s vlastním nafukovacím kruhem, plavou pro cestující na potápějící se lodi. Pokaždé mohou zachránit jenom jednoho cestujícího a dostat ho na břeh.
 
 
Na závěr čekalo všechny plavčíky pasování na piráty, kdysi za své zásluhy a zkoušky vysloužili opasek a pirátský kord.